Големина на текстот

За што се употребува

СРЕБРЕНА КАПКА е онаа што со години го баравме а некој успешно го криеше од јавности.Со овој додаток во исхраната ќе заборавите на ГРИП , КАРИЕС , ЗАБЕН КАМЕН , ПАРАДЕНТОЗА а и уште 650 бактерии и вируси. Ќе ви помогне онаму каде медицината неможе, кај ТУМОРИ , АКУПНИ ЗАБОЛУВАЊА , БРОНХИТИС , ОСТЕОПОРОЗА и уште многу болести за кои сте очекувале да Ве пратат во остатокот од вашиот живот. Онаа што ние успеавме да го собереме на едно место од илјадниците успешни тестирања на сребрените јони против вирусите и бактериите и сведочењата на луѓето од цел свет е само мал дел од тоа што СРЕБРЕНА КАПКА може да направи за вашиот организам.

На нашите линкови ќе најдете информации за се што Ве интересира а за подетални информации слободно може да не контактирате.

ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА !

· КАКО ПРЕВЕНТИВА !

Една доза од 5 мл 3 до 4 пати на ден на празен стомак делува одлично како превентива но најефикасно е да се држи под јазик 5 секунди а после да се жибурка 10-15 секунди па да се голтне па така уште од усната шуплина се апсорбира директно во крвта.За кратко време ќе приметите дека забите ви се побели т.е ги намалувате ризиците од КАРИЕС и ПАРАДЕНТОЗА во исто време ќе бидете обезбедени од епидемија на ГРИП и инфекција на РЕСПИРАТОРНИТЕ системи.

· ТУМОР !

Бидејќи среброто во колоидна форма нема горна граница на количество дозволено во човечкиот организам се препорачува што почесто конзумирање на СРЕБРЕНА КАПКА® и тоа и до 150 мл на ден односно по 15-20 мл. на секои 2 часа.

· АКУТНИТЕ ИНФЕКЦИИ !

Кај АКУТНИТЕ ИНФЕКЦИИ се препорачува 3 лажици по 5мл. на секои 2 часа. Оваа е потребно за да се задржи постојаност на концентрација на сребрени честички. Оваа терапија трае додека не исчезнат симптомите што од зависност од болеста може да трае од 24 часа па до неколку недели. Многу е важно да и после тоа се продолжи со конзумирање на СРЕБРЕНА КАПКА® за да се уништат сите жаришта и да се стабилизира имунитетот на организмот.

· КОЖНИ БОЛЕСТИ, ИНФЕКЦИИ, РАНИ,ПОСЕКОТИНИ, ИЗГОРЕНИЦИ, АКНИ, ПСОРИЈАЗА, ХЕРПЕС, БРАДАВИЦИ !

За КОЖНИ БОЛЕСТИ, ИНФЕКЦИИ, РАНИ,ПОСЕКОТИНИ, ИЗГОРЕНИЦИ, АКНИ, ПСОРИЈАЗА, ХЕРПЕС, БРАДАВИЦИ и други промени на кожата најефикасно е директна употреба т.е нанесете СРЕБРЕНА КАПКА® 3 пати на ден на критичното место.

· АКНИТЕ и СЕБОРЕЈА !

АКНИТЕ и СЕБОРЕЈА ќе се повлечат многу брзо ако на загрозените места на кожата нанесете 3 пати на ден од СРЕБРЕНА КАПКА® Исто така доколку сакате да го решите проблемот со ПЕРУТ со нанесување на СРЕБРЕНА КАПКА® најмалку еднаш дневно на темето на вашата глава ќе забележите дека го забрзува и растот на косата.

· СИНУСИТЕ !

Кај воспалување на СИНУСИТЕ најдобар ефект се постигнува ако СРЕБРЕНА КАПКА® Ја употребувате како обични капки за нос – 3 пати на ден по неколку капки во секоја носница и вдишете најдлабоко што можете.

· ВОСПАЛЕНО УВО !

Кај воспалување на УВО СРЕБРЕНА КАПКА®.ќе ја користите како капки кои се ставаат директно во увото 3 пати на ден.

· РЕСПИРАТОРНИ ИНФЕКЦИИ, АЛЕРГИСКИ КАШЛИЦИ и БРОНХИТИС !

Најдобро се третираат со инахалација односно ставете ја СРЕБРЕНА КАПКА® Во распрскувач или инхалатор прснете во устата и вдишете длабоко.Не ја загревајте течноста.

· ТРОВАЊЕ СО ХРАНА !

Летно време кога сме изложени на најголем ризик од затровена храна, нечиста вода за пиење , се препорачува превентивно да се пие по 3-5 пати на ден по 5 мл. од СРЕБРЕНА КАПКА®. Така целосно се заштитувате од смртоносните СТЕФИЛОКОКА и ЕШЕРИЈА КОЛИ.

· НЕПРИЈАТНИОТ МИРИС НА НОЗЕТЕ !

НЕПРИЈАТНИОТ МИРИС НА НОЗЕТЕ кој е последица од габични инфекции целосно ќе го снема ако секое утро нанесете на вашите нозе од СРЕБРЕНА КАПКА® а посебно меѓу прстите каде инфекциите се најчести.

Еве листа на неколку болести во чие лечење помага СРЕБРЕНА КАПКА®:

Акни, Алергии, Антракс, Воспалено слепо црево, Инфекција на бешика, Тровање во крвта, Чиреви, Изгореници, Кандида, Циститис, Првут, Дерматитис, Дифтерија, Дијареја, Ушна Инфекција, Ешерија Коли, Бактериски и вирусни инфекции на очите, Гастритис, Гонореја, Поленска Грозница, Херпес, Лошо варење, Воспаление на лимфните жлезди, Маларија , Мононуклеоза, Паразити, Воспаление на Плуча , инфекција на Простата, Зголемување на Простатата, Псоријаза, Реума, Опагање на коса, Салмонела, Себореја , Воспаление на Синуси, Инфекција на кожа од сите врсти, Стрептококни инфекции, Стомачен грип, Туберколоза, Воспаление на крајници, Тифузна грозница, Чир на желудник, Вирусни инфекции, Брадавици, Габични инфекции, Кариес , Парадентоза, Непријатен здив и многу,многу други.

Среброто не е тежок метал и е целосно нетоксичен и неалергичен.Бидејќи е среброто во колоидна форма секој вишок кој не е потребен на телото лесно се исфрла а притоа нема никаква штета врз човечките органи.Кај незначителен број луѓе(денес се знае само за еден таков случај и тоа од прекумерно внесување на сребрена вода над 1,5 л на ден со над 200 ппм) може да дојде до Аргирија – промена на тенот на кожата.Оваа експертите го објаснуваат со тоа што : „Попрво ќе добиете портокалова боја на кожата од пиење сок од морков одколку сина боја од конзумирање на колоидно сребро“.

Официјална потврда за неотровноста на среброто може да се најде во препораките на Светската Здравствена Организација која вели: „Нема потреба од пропишување на горната граница за количината на сребро во водата, затоа што среброто не е опасно по човековото здравје“.